banner

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Použití > 3 způsoby, jak se zbavit vlhkosti

3 způsoby, jak se zbavit vlhkostiDatum konání:
13.6.2016

Trápí vás vlhké zdi, na kterých se věčně tvoří plíseň a jde od nich nepříjemný chlad? Poradíme vám, jak to udělat, aby bylo v interiéru zase příjemně a útulno.

1. Obkopání domu

Pokud mají zdi vyschnout, musíme se nejprve zbavit zdroje vlhkosti, kterým bývá často spodní voda. Jedním ze způsobů sanace je obkopání celého domu. Je potřeba dostat se až k základové spáře a provést drenáž, která zabrání dalšímu prosakování vody. Pokud s podobnými věcmi nemáte zkušenosti, bude lepší si objednat specializovanou firmu.

2. Podřezání zdiva

Další možností sanace vlhkého zdiva je podřezání domu. Při tomto postupu se do zdi prořízne spára a do ní se vloží izolační materiál. Stejně jako u obkopání je praktičtější celou akci svěřit odborníkovi. Ten by vám měl také poradit, který z těchto dvou postupů bude pro vaši budovu vhodnější.

3. Chytrá omítka

Třetí řešení, jak se zbavit vlhkosti zdiva, nevyžaduje žádné stavební práce a zvládnete ho sami. Naneste na problémová místa multifunkční omítku Manto Plate. Ta sice nezabrání dalšímu pronikání vlhkosti, voda se ale nedostane až na povrch a tudíž vás přestane obtěžovat. Snadno tak dosáhnete výsledku: stěny budou suché a bez plísně a do místnosti se vrátí pohoda.

Tuto omítku oceníte zvlášť tehdy, pokud do sanace nechcete investovat moc peněz a energie, například na chatě. Pomůže ale i v dalších situacích.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů